2019./2020. m.g. jaunumi

• Grozījumi licencētājās mazākumtautību izglītības programmās

Gatavojoties 2019./2020. mācību gadam un sākot pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā, izglītības iestādēm ir jānodrošina izglītības programmu atbilstība jaunajam normatīvajam regulējumam. 2019. gada 1. septembrī spēkā stāsies Izglītības likuma 9. panta normas par izglītības ieguves valodu valsts, pašvaldības un privāto pirmsskolu īstenojamajās pirmsskolas izglītības un pamatizglītības programmās.

Atbilstoši Izglītības likuma Pārejas noteikumu 70.punktā noteiktajam ar direktora 04.04.2019. rīkojumu Nr.35/1.10 izglītības programmas mācību priekšmetu un stundu plānā noteikta valodas lietojuma proporcija:

• 1.-6.klasē ne mazāk kā 50% apjomā no kopējās mācību stundu slodzes mācību gadā;
    • 7.–9.klasē ne mazāk kā 80 % apjomā no kopējās mācību stundu slodzes mācību gadā, ieskaitot svešvalodas un mācību priekšmetus, kas apgūstami mazākumtautības valodā un bilingvāli.
  • Normatīvais regulējums, kas nosaka valsts valodas lietojumu pārbaudes darbos
    • CE eksāmena vadītājs eksāmena norisi vada latviešu valodā (izņemot

eksāmenus valodu mācību priekšmetos).

• CE un eksāmena kārtošanas valoda ir latviešu valoda (izņemot

eksāmenus valodu mācību priekšmetos).

• no 2019./2020.m.g. klases izglītojamam eksāmena kārtošanas valoda ir latviešu valoda (izņemot eksāmenus valodu mācību priekšmetos).

• No 2019. g skolas ēdnīcu apkalpo sia “Viedaga”.