Izstāde “Kabuki”

25.septembrī mēs, 10.a un 10.b klases skolēni, apmeklējam Liepājas muzeju, kas ir Liepājas mākslas un kultūras centrs. Tur notika izstāde “Kabuki”. “Kabuki” ir viens no tradicionālajiem Japānas kultūras teātra veidiem. Mēs uzzinājām daudz jauna un interesanta par talantīgiem māksliniekiem, ieraudzījām brīnišķīgas gleznas, kas izpildītas grafikā. Tāpat mums parādīja arī fragmentus no Japānas teātra izrādēm, kā tie atšķiras, kādi ir aktieri un viņu grims un kostīmi, cik dažādi ir skatuves tēli. Pēc izstādes esmu sajūsmā par redzēto, ļoti vēlētos nākotnē apmeklēt Japānu un ar savām acīm ieraudzīt “Kabuki” priekšnesumu. Gribu pateikt lielu paldies projektam “Latvijas skolas soma” par iespējām skolēniem uzzināt ko jaunu un pilnveidot savas kultūras un vēstures zināšanas.

Valerija Moisejenko (10.a)