Dramatizējumu “Bille”

Iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros Liepājas 7.vidusskolas 7.-8. klašu skolēniem bija iespēja attālināti tiešsaistē apmeklēt Vizmas Belševicas romāna, Valda Lūriņa dramatizējumu “Bille”.

“Pārrunājot teātra uzvedumā redzēto, daudzi skolēni, vērš uzmanību uz epizodes daļu, kur Bille ar Ausmu izklaidējas, jo, iespējams viņiem šajā smagajā Covid – 19 laikā pašiem tas visvairāk pietrūkst.” (latviešu valodas skolotāja Linda Djundia Zozuļa)

“Izrāde ir ļoti dziļa, daudz zemteksta, neparasta aktieru izvēle.  Bija daudz jāskaidro, daudz skolēniem bija jautājumu gan par aktieru spēli, gan par izrādes veidu. Skolēni diskutēja, rakstīja savu viedokli un dalījās domās par izrādes veidu.” (latviešu valodas skolotāja Ruta Beile-Kristoffersene)

Citāti no jauniešu darbiem:

“Šī izrāde māca iet pretī saviem mērķiem un sapņiem. Neskatoties uz problēmām un kritiku…”

“Tā ir ļoti sirsnīga izrāde, kura māca mīlēt bērnību un nesteigties kļūt par pieaugušo.”

Paldies Latvijas Nacionālajam teātrim. Paldies Iniciatīvai “Latvijas skolas soma” – tā ir lielāka dāvana Latvijas skolēniem, tā ir iespēja ikdienas steigā bezmaksas atvēlēt laiku kultūras pasākumiem.