Aktuāla informācija par Covid-19

Sejas  masku lietošana skolā

Higiēniskās sejas maskas lietošanas instrukcija

KĀRTĪBA, KĀDĀ TIEK NODROŠINĀTI COVID-19 INFEKCIJAS IZPLATĪBAS NOVĒRŠANAS PASĀKUMI UN ORGANIZĒTS MĀCĪBU PROCESS LIEPĀJAS 7.VIDUSSKOLĀ

Atgriežamies klātienē

Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes

PAR IZGLĪTOJAMO TESTĒŠANAS IZMAIŅĀM.

Pamatojoties uz Veselības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu “Plaša antigēna paštestu izmantošana Covid-19 skrīningam, I.posms”, informējam, ka no 22.novembra Liepājas 7. vidusskolā izglītojamo testēšanai papildu rutīnas skrīningam tiks ieviesti arī ātrie antigēna paštesti, kuru parauga paņemšanai un izmeklējuma veikšanai nav nepieciešams piesaistīt ārstniecības personu (materiāla parauga paņemšanu un rezultātu interpretāciju veic pati persona vai to palīdz izdarīt ģimenes locekļi).

Ar laiku Veselības ministrija plāno pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, tomēr pagaidām sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes – reizi nedēļā veicot jau ierasto laboratorisko skrīninga testu un 1 – 2 reizes izmantojot paštestus.

Būtiski: paštestus veiks arī izglītojamie, kuriem ir vakcinācijas sertifikāts vai pārslimošanas sertifikāts, ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām.

Antigēna tests tiks veikts, ar sterilu uztriepes tamponu paņemot materiāla paraugu no abām nāsīm, un noteiktā kārtībā nosakot specifisku SARS-CoV-2 antigēnu (pilnu instrukciju skatīt pielikumā). Testa rezultāts redzams 15-20 minūšu laikā.

Par testēšanu skolā:

COVID19 antigēnu ātrais tests (Uztriepes tampons) Lietošanas instrukcija

CO19 Ātrā antigēna instrukcija-1
Infografika - Ag paštestu skrīninga procedūras izglītības iestādēs-1

Ja rodas jautājumi par testēšanu, lūdzu sazinieties ar savu klases audzinātāju vai skolas medmāsu!

Papildus informāciju var meklēt:

www.izm.gov.lv

www.spkc.gov.lv