“Latvijas skolas soma” – Jaunpils

2. oktobrī Liepājas 7. vidusskolas 4. klašu skolēni devās novadpētniecības izbraucienā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, uz vienu no retajām Zemgales viduslaiku pilīm – Jaunpils pili, kas celta 1301. gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis un ir lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Katrs skolēns kļuva par pilntiesīgu viduslaiku skolas skolēnu un ietērpās mazā mūciņa tērpā. Arī skolotāji varēja iejusties viduslaiku tēlos. Mazie skolēni Mūka un kalpones vadībā apguva pils celtniecības noslēpumus, arhitektūras detaļu simboliku, galma manieres, sirdsdāmu tikumus, bruņinieku ieroču valdīšanas māku. Noslēgumā par godu pils viesiem izšāva senais lielgabals. Visi skolēni piedalījās bruņinieku sacensībās šaujot ar loku, izejot labirintu un cīnoties ar salmu maisiem. Atsauksmēs skolēni bija sajūsmā par atraktīvo pils Mūku un kalponi, kā arī par seno pili un bruņinieku sacensībām.