Covid-19 testēšana rudens brīvlaikā

Skolēnu rudens brīvlaikā rutīnas skrīningu skolā veiks pēc ierastā grafika. Liepājas 7. vidusskolā  – 18.oktobrī plkst. 8.30.

Izņēmuma gadījumos, kad objektīvu iemeslu dēļ skolēns patiešām nevarēs ierasties uz testēšanos savā izglītības iestādē – skolēna vecāki sazinās ar skolas medmāsu.

Testēšana Centrālajā laboratorijā pirms mācību uzsākšanas būs jāveic obligāti.

Svarīgi atcerēties, ka pēc brīvlaika, 25. oktobrī, mācības klātienē varēs atsākt tikai skolēni un nodarbinātie ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu. Tāpēc, nododot testu laboratorijā, ir obligāti jāsagaida testa rezultāts.

Ļoti stingra kontrole jāveic personām, kuras ierodas no ārzemju ceļojuma.
Nevakcinētās/nepārslimojušās personas, kuras ierodas no sarkanajām un dzeltenajām valstīm, dodas 10 dienu pašizolācijā.
Izglītojamie līdz 12 gadiem šajā 10 dienu termiņā nedrīkst apmeklēt skolu, interešu izglītības un citas aktivitātes.
Valstu saraksts pieejams Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0.

Tā kā valstī no 11.oktobra uz trim mēnešiem ir izsludināta ārkārtējā situācija, Izglītības un zinātnes ministrija aicina vecākus un skolēnus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību brīvlaikā pulcēties publiskās vietās, pārvietoties ar sabiedrisko transportu, doties ekskursijās vai ceļojumos.